Reference – PROJEKT VYTÁPĚNÍ

SmartZone Kuřim

Naše společnost SETOP realizuje kompletní dodávku inženýrských sítí, kanalizace, vody, topení a kotelny v SmartZone Kuřim.
Pozemek pro vznikající podnikatelský park se nachází v podnikatelské zóně v Kuřimi v blízkosti tahu Brno – Svitavy, vznikne zde podnikatelský park SmartZone, který nabídne přibližně 10 000 m2 pronajímatelných ploch. Prostory budou dělitelné dle potřeb klientů, a to již od 300 m2. Zaměstnancům a klientům navíc areál poskytne příjemné pracovní prostřední vč. parkové relaxační zóny. Součástí bude dostatečný počet parkovacích stání a dostupnost areálu kamionovou dopravou.
Budeme realizovat celé dílo v hodnotě cca 10 mil korun, rozvody plynu z ocelového potrubí v hodnotě cca 1 mil korun a plynové teplovzdušné agregáty s odkouřením v hodnotě cca 2 mil korun.
Ocelové potrubí plynovodu o délce cca 1km, Regulátor STL/NTL DN80, Havarijní uzávěr plynu DN 50, detekce úniku plynu, Agregát Robur F1 21 cca 30ks, jednotky 4Heat, kotel Baxi Duo-Tec MP 1.35, regulace QAA75 čerpadlo Grundfos Magna 3, radiátor Korado,
Součástí díla je projekt skutečného provedení plynu, projekt zářičů a teplovzdušných jednotek. V Kuřimi a okolí Brna to není náš jediný projekt topení, plynu a těšíme se s Vámi na další spolupráci.

Rekonstrukce RD v okr. Znojmo

Zákazník nás kontaktoval z okresu Znojmo, kde si chce zrekonstruovat svůj rodinný dům podle svých představ. K rodinnému domu neexistovala projektová dokumentace, tak nám sám rodinný dům zaměřil s veškerými skladbami. U nás na firmě jsme RD přerýsovali do formátu dwg. A mohli jsme začít s výpočtem tepelných ztrát.
Protože se jednalo o rekonstrukci, RD má kondenzační kotel, který si přeje zachovat a v 2.np jsou umístěna otopná tělesa, která také chce ponechat.
Našim úkolem bylo navrhnout podlahové vytápění do 1.np a celý systém přepočítat, tak aby vytápění fungovalo tak jak má.
Použili jsme rozdělovač podlahového topení a trubku podlahového topení 16×2 se zárukou 10 let na materiál, kotel Buderus Logomax GB 162, Cu potrubí, otopná tělesa Korado.

Výpočet tepelných ztrát pro starší rodinný dům a následný návrh tepelného čerpadla.

Zákazník si přál vypočítat tepelné ztráty rodinného domu. Přinesl nám původní projektovou dokumentaci, řekl nám změny v projektové dokumentaci a protože se měnila okna a dveře v celém objektu potřebovali jsme znát součinitele prostupu tepla U [W∙m-2∙K-1].
Po výpočtu tepelných ztrát a potřebě tepla pro ohřev teplé vody jsme vybrali tepelné čerpadlo Alezio 16 TR/E V200 (s ohřívačem TV180litrů umístěným pod vnitřním modulem a s vestavěným bivalentním elektrokotlem ) a alternativa tepelné čerpadlo Alezio 16 TR/H V200 (s ohřívačem TV180litrů umístěným pod vnitřním modulem pro připojení bivalentního externího kotle nebo pro použití bez dohřevu )

Moderní rodinný dům u Kroměříže 

Tentokrát jsme řešili vytápění velmi pěkného moderního dvoupodlažního domku u Kroměříže.
Majitel chtěl vytápění otopnými tělesy Korado typu Radik VK a u francouzských oken konvektory s přirozenou konvekcí typu Koraflex FKE, v koupelnách otopný žebřík Koralux rondo max M s elektrickou topnou tyčí, která zajistí komfort pro přechodné období.
Hlavním zdrojem tepla je elektrokotel RAY 9K, vedlejším zdrojem je krb s krbovou vložkou, který je v obývacím pokoji. Teplo se akumuluje v akumulační nádrži o objemu 750l a vnitřním zásobníkem o objemu 140l, který slouží pro přípravu teplé vody přesný typ je Dražice Nado 750/140 v1. Pojistným zařízením je navržena expanzní nádoba Reflex NG a veškeré toto zařízení je umístěno v technické místnosti.
Provoz kotle řídí elektronická jednotka, která kromě řízení všech činností kotle také zajišťuje ekvitermní regulaci, venkovní teplota je snímána venkovním čidlem, které je umístěno na fasádě domu. Individuální regulace vnitřní teploty v jednotlivých místnostech je řešena termostatickými hlavicemi radiátorových ventilů.

Projekt v královéhradeckém kraji. 

Kontaktoval nás zákazník z Královéhradeckého kraje abychom mu vypracovali projekt podlahového vytápění novostavby rodinného domu. Jednalo se o dvoupodlažní rodinný dům se sedlovou střechou. Rd byl řešen tak aby měl co nejnižší náklady na vytápění a ohřev teplé vody. Od zákazníka jsme obdrželi projektovou dokumentaci ve formátu DWG. Po telefonických hovorech jsme se domluvili na typu vytápění, zdroji a případné regulaci celého systému. Jako první jsme vypočetli tepelné ztráty RD. Tepelná ztráta RD vycházela nízká. V každém patře byl umístěn rozdělovač, ze kterého vedlo podlahové vytápění do jednotlivých místností. Podlahové vytápění bylo navzženo ze systému s upevňovací lištou Silvernox od firmy Universa. Rozdělovače byli umístěny na chodbách, před nimi byla umístěna posuvná skříňka, která tento rozdělovač schovávala a tím nekazila pohled do chodby, která zároveň sloužila jako hala, kde byl umístěn krb se sedačkou. Zdroj tepla BAXI Duo-tec + 1.12 byl umístěn pod schody RD. Pro ohřev teplé vody byl navržen podle přání zákazníka stacionární ohřívač teplé vody typu Vaillant uniStor VIH R 120. Odkouření bylo řešeno přes stěnu, kde byl navržen fasádní koaxiální komín podle výrobce Baxi až nad střešní rovinu.

Projekt topení tělesa Korado realizace Brno

Nový projekt topení

Realizujeme projekty topení po celé ČR do jednoho měsíce od předání podkladů.

Pokud chcete vědět jaká je běžná cena za projekt vytápění domu kotel + podlahovka, zastavěná plocha domu do 150 m2 tak nabízíme akci za 10.000,-Kč bez DPH. Projekt zašleme po celé ČR.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat ZDE

Projekt vytápění 3.5.216

Projekt topení s plynovým kondenzačním kotlem, krbem a akumulačním zásobníkem. Na otázku, jaké je nejvhodnější topení nabízíme tuto variantu. Pokud chcete ušetřit náklady za topení v řádu desetitisíců je možnost topit ve vlastním kotli nebo krbu a použít akumulační zásobník. Ano, něco to stojí, ale komfort obsluhy a úsporný provoz je nesrovnatelný. Projekt zajistíme po celé ČR.

Projekt krbu, akumulační nádoby, plynového kotle, solárního systému, kompletní strojovna topení.

Rok 2015

Zpracujeme Vám projekt topení, tato realizace projektu je na strojovnu s plynovým kotlem, krbem s výměníkem napojeným do akumulační nádoby a to vše včetně solárního ohřevu vody a vytápění. Cena projektu strojovny do 10.000,-Kč. Zakázku právě realizujeme cca 20km od Brna.

Projekt podlahového topení, kotel, zásobník TUV

Rok 2015

Zákazníkovi z Brna, který si sám dokončuje hrubou stavbu domu v Drásově jsme navrhli řešení vytápění dle jeho požadavků a zpracovali projekt ÚT. Podrobně je rozkreslena strojovna a podlahové topení po jednotlivých místnostech, tak aby byly pokryty tepelné ztráty domu a optimalizována spotřeba nákladů na vytápění.Cena projektu 13.000,-Kč.