Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Tepelné čerpadlo představuje efektivní způsob jak vytopit rodinný dům a zároveň významně ušetřit na nákladech za vytápění. Tepelné čerpadlo dokáže využívat 75 – 80% energie z přírody, která je zdarma. Zbytek je dodávám z elektrické sítě. Díky čerpání energie z okolního prostředí se tak stáváte téměř nezávislými na cenách energií.
Naše firma Vám doporučuje tato vysoce kvalitní a spolehlivá tepelná čerpadla, se kterými máme jen ty nejlepší zkušenosti. V případě Vašeho zájmu Vám vypracujeme projekt tepelného čerpadla, tepelná čerpadla dodáme a provedeme jejich instalaci včetně jejich servisu.

Pokud máte v projektu jinou značku, tak Vám ji taktéž dodáme s kompletní montáží.

Projekt tepelného čerpadla a podlahového topení

Nabízíme vypracování kvalitního projektu tepelného čerpadla – výhodná cena.

Podívejte se v sekci PROJEKTY TOPENÍ

Doporučujeme tato tepelná čerpadla pro rodinné domy:

Tepelná čerpadla pro průmyslové objekty

Nabízíme Vám vysoce efektivní řešení, která pomáhají snížit spotřebu energie pro vytápění průmyslových objektů. Během většiny průmyslových procesů dochází k uvolňování velkého množství tepla, které zůstává nevyužité. Vzhledem k tomu, že energetická náročnost výroby velmi úzce ovlivňuje ekonomickou efektivnost podniků, je vhodné využít přednosti tepelného čerpadla, které dokáže uvolněné teplo znovu zužitkovat k vytopení Vašeho objektu.
Naše firma zajišťuje projekty i montáže tepelného čerpala na míru každému objektu tak, abyste byli plně spokojeni.

Výborné zkušenosti máme s těmito čerpadly pro průmyslové objekty:

Pro lepší představu Vám představujeme detailní popis funkcí tepelných čerpadel Brilon Alfea:

Tepelná čerpadla Brilon Alfea

Trendem dnešní doby je především ochrana ovzduší. S tím také souvisí snaha o snižování emisí CO2 a šetrné zacházení s fosilními palivy. Vzhledem k tomu, že běžné tepelné čerpadlo spotřebovává pro pohon kompresoru nezanedbatelné množství elektrické energie, která není vždy vyráběna zcela ekologicky, lze tento zdroj tepla považovat za alternativní pouze částečně. Podstatnou roli ovšem hraje způsob řízení tepelného čerpadla a jeho výsledná spotřeba elektrické energie.

Splitové provedení

Tepelná čerpadla Alfea S, Alfea Duo a Alfea Excellia S se skládají ze dvou částí:

Výhody „splitového“ provedení

Splitové-provedení

 

Modely tepelného čerpadla Excellia S úspěšně splňují požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Tato čerpadla totiž dokážou dosáhnout většího výkonu s vyšší teplotou topné vody, a to díky pomocí unikátní technologie vstřikování chladiva. Tepelné čerpadlo Alfea Excellia pracuje s teplotou až 60 °C. Této vysoké teploty lze perfektně využít například u starších topných systémů nebo pro komfortnější ohřev teplé vody. Velkou výhodou je také fakt, že větší výkon při nízkých venkovních teplotách je pro provoz tepelného čerpadla zajištěn i bez použití náhradního zdroje. Excellia také pracuje při širším rozsahu venkovních teplot, a to v rozmezí -20 °C až +35 °C. Během letních měsíců lze tepelné čerpadlo Alfea Excellia využít pro ohřev teplé vody i pro účinnou funkci chlazení domácnosti.

Excellia S Twin rotary

Chytré a intuitivní ovládání

Ekvitermní regulace tepelných čerpadel nabízí uživateli všechny možnosti tepelného komfortu, které lze řídit přesně podle individuálních potřeb v průběhu celého dne.

Chytré a intuitivní ovládání

Tepelná pohoda

Ekvitermní regulátor zajišťuje přímou regulaci teploty topné vody, přičemž je teplota prostoru pouze důsledkem. Teplota topné vody je odvozována od venkovní teploty na základě topné křivky. Pro zabránění nežádoucí překotné regulace, regulátor aktuální venkovní teplotu utlumuje v závislosti na setrvačnosti budovy a následně tak vytváří tzv. geometrickou venkovní teplotu.

Tepelná-pohoda

 

Regulace

Tepelné čerpadlo Alfea je standardně vybaveno regulátorem RVS 41.813 s těmito funkcemi:

Komplexní regulace

V případě, že potřebujete rozšířit topný systém o další zdroje spotřebiče nebo funkce, lze jednoduše doplnit regulační systém tepelného čerpadla o další regulátor řady Albatros2 RVS.
Regulační systém je také možné doplnit o prostorové přístroje QAA55 (korekce teploty prostoru) a QAA75 (programování a korekce teploty prostoru) nebo prostorový přístroj QAA78 (programování a korekce teploty prostoru).
V aplikacích, kde tepelné čerpadlo během zimních období není schopno dosáhnout tepelné pohody prostoru (zejména u stávajících TO), lze systém doplnit o další zdroj tepla (kondenzační kotel, krbová vložka, solární ohřev atd.).

komplexni regulace

 

Tepelné čerpadlo HPSU Bi-Bloc – nízkoteplotní

Tepelné čerpadlo ROTEX HPSU Bi-Bloc vzduch-voda představuje speciální dělený systém, který je tvořený venkovní a vnitřní jednotkou. Ideální je zejména pro kombinaci se systémem energetického zásobníku ROTEX HybridCube. Tepelné čerpadlo ROTEX HPSU Bi-Bloc lze použít v novostavbách i ve stávajících budovách s podlažním topným systémem.

 

Tepelné-čerpadlo-HPSU-Bi-Bloc-–-nízkoteplotní

Vnější jednotka

Vnější jednotka tepelného čerpadla funguje tak, že získává z okolního vzduchu teplo, které se předává topnému médiu (chladivu) a přenáší se do vnitřní jednotky. Kompaktní vnější jednotka se dá jednoduše namontovat na vnější stranu nové nebo stávající obytné budovy.

Vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka, která je namontovaná uvnitř domu, předává teplo přiváděné topným médiem (chladivem) do topného systému a systému pro ohřev vody. Vnitřní jednotku je možno s tepelným zásobníkem namontovat na jakékoliv vhodné místo. Samostatná kotelna není v tomto případě nutná.
Možnost dopojení na zásobník teplé vody ROTEX HybridCube® a propojení se solárním systémem ROTEX SOLARIS.
HybridCube®, vyvinutý speciálně pro HPSU je nerezová plastová zásobní nádrž na teplou vodu s tepelným výměníkem z nerezových vlnovcových trubek. Tyto trubky velice dobře přenášejí získané teplo. V tomto případě se jedná o kombinaci teplovodního zásobníku a průtokového ohřívače vody, který má vynikající hygienu vody pro vaši celou rodinu.

Cena  se pohybuje od 158.399 Kč vč. 10% DPH. Cena obsahuje vnitřní jednotku 8 kW se záložním elektrokotlem 9 kW a venkovní jednotku 8 kW.

Tepelné čerpadlo ROTEX HPSU Bi-Bloc je dodáváno ve výkonnostních variantách 6 kW, 7 kW, 8 kW, 11 kW, 14 kW a 16 kW. Solární systém a zásobník TUV není v ceně tepelného čerpadla. Nutno zakoupit zvlášť. Tepelné čerpadlo ROTEX HPSU Bi-Bloc umožňuje i chlazení.

Úspěšně realizované projekty si můžete prohlédnout v sekci REFERENCE

Působíme po celé Moravě:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Morkovice, Prostějov, Olomouc, Kroměříž, Přerov, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hodonín, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Mikulov, Kyjov, Znojmo, Zlín, Otrokovice.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici:

Kontaktní formulář