Tepelná čerpadla De Dietrich

Tepelné čerpadlo a jeho provoz ve středu zájmu o obnovitelné zdroje energie

Vzduch, voda a země představují zdroje velkého množství energie, které se díky slunečnímu záření a dešťům neustále obnovují . Tepelné čerpadlo získává teplo z přírodního prostředí (vzduch, voda, země) a předává Vám ho pro účely vytápění nebo chlazení s velice nízkými ekonomickými náklady.

S tepelným čerpadlem lze dosáhnout až 70% úspor za energie

Na 1 spotřebovanou kWh elektřiny vyprodukuje tepelné čerpadlo průměrně 4 kWh tepelné energie, což představuje zisk 3 kWh zdarma (koeficient výkonu 4, COP). Vezmeme-li v úvahu tyto minimální náklady na provoz zařízení, je jasné, že tepelné čerpadlo představuje jedno z nejekonomičtějších řešení vytápění.

Vytápění a chlazení, dvě funkce v jednom zařízení

Jedná se o takzvané reverzibilní tepelné čerpadlo. V zimě Vám zajistí vytápění, v létě příjemně ochladí a tím se postará o Váš komfort v každém ročním období. Navíc pomocí regulačního systému docílíte optimálního komfortu přesně dle Vašich potřeb.

Tepelné čerpadlo přispívá k ochraně přírody

Zvolit si tepelné čerpadlo za zdroj výkonného vytápění znamená vybrat si čistou energii, šetrnou k životnímu prostředí. Žádná spotřeba fosilních paliv. Žádné emise CO2 do ovzduší. Minimální dopad na planetu znamená ochranu životního prostředí.

Aerotermika – Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Tepelné čerpadlo využívající princip aerotermální technologie získává přírodní teplo ze vzduchu (i v zimním období).

ALEZIO – nejmontovanější typ tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch – voda Power Inverter s výkonem od 4 do 16 kW

Vzduch, voda a země představují zdroje velkého množství energie, které se neustále obnovují. Tepelné čerpadlo získává teplo z přírodního prostředí a předává Vám ho pro účely vytápění v zimě nebo chlazení v létě.

Skvělá investice do tepelného čerpadla De Dietrich – ALEZIO

Díky atraktivní ceně a svým vysokým výkonům, představuje ALEZIO investici s velmi rychlou návratností. Na 1 spotřebovanou kWh elektřiny vyrobí tepelné čerpadlo až 4,2 kWh tepelné energie. Zdarma tak získáte až 3,2 kWh. Navíc systém Power Inverter dokáže přizpůsobit výkon Vašim potřebám, což představuje až 30% úsporu ve srovnání s běžným tepelným čerpadlem.

Systém se snadnou instalací

Aerotermální technologie (princip vzduch-voda) spočívá v získávání tepla z okolního vzduchu pomocí tepelného čerpadla. Jedná se o řešení se snadným uvedením do prostoru, jelikož nevyžaduje vrty ani plochu pro zemní kolektory. Primární okruh mezi vnitřní a venkovní jednotkou je naplněn chladivem, takže nehrozí nebezpečí zamrznutí. Vlastní vytápění (sekundární okruh) je zajištěno prostřednictvím hydraulického obvodu, který zásobuje podlahové vytápění, radiátory nebo konvektory s ventilátorem.

Ochrana přírody

Zvolit si tepelné čerpadlo za zdroj výkonného vytápění znamená vybrat si čistou energii, šetrnou k životnímu prostředí : žádná fosilní paliva, žádné emise CO2 do ovzduší. Minimální dopad na planetu znamená ochranu životního prostředí.

Charakteristika produktové řady

Model AWHP 4 MR AWHP 6 MR AWHP 8 MR AWHP 11 TR  AWHP 16 TR
Vzduch/Voda
Technické vlastnosti
Tepelný výkon při +7°C/+35°C 4,1 kW 6,0 kW 8,0 kW 11,2 kW  16,0 kW
Topný faktor COP při +7°C/+35°C 4,8 4,42 4,4 4,45  4,1
Chladivo R 410 A
Minimální provozní venkovní teplota -15°C  -20°C
Elektrické napájení jednofázové jednofázové (8MR), třífázové (11TR) třífázové (16TR)
Funkce
Elektrické přídavné topení AWHP/EM  AWHP/ EM (8 kW) ET (11 kW) AWHP/ ET
Bez přídavného topení nebo pomocí kotle

                       AWHP/H

AWHP/H : Příprava TV elektrickým nebo elektro-solárním ohřevem  •
AWHP/E : Příprava TV samostatným ohřívačem typu BL od 150 do 300 L             150 a 200L 150 až 300L 200 a 300L
AWHP/V200 : Příprava TV integrovaným ohřívačem 180 L  •
Regulace
dle venkovní teploty
 •

Veškeré technické podklady si můžete stáhnout zde:

Působíme po celé Moravě:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Morkovice, Prostějov, Olomouc, Kroměříž, Přerov, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hodonín, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Mikulov, Kyjov, Znojmo, Zlín, Otrokovice.

Kontaktní formulář