Podlahové topení

V nových budovách a stavbách je podlahové topení velmi populární. Ve starších domech se během rekonstrukce také stále častěji objevuje instalace podlahového topení.

Proč se rozhodnout právě pro podlahové vytápění

Teplo, které stoupá od podlahy sálá také ze stěn a stropů, tímto umožňuje udržet optimální teplotu v místnostech. Podlahové topení dále šetří energii. Podlahové vytápění má velkou výhodu v tom, že není vidět (nepěkné radiátory), nevíří prach (vhodné pro alergiky, astmatiky).

Které podlahové krytiny jsou vhodné pro tento typ podlahového vytápění?

Mezi nejvhodnější podlahové krytiny patří zejména dlažba, přírodní kámen a keramika. Méně vodící podlahovou krytinou je dřevo. Když zvolíme tento typ podlahové krytiny, určitě sáhneme po buku či dubu. Tyto jsou nejvodivější. Například ve formě parket. Další podlahové krytiny musí být označeny, že jsou vhodné pro podlahové vytápění. Mezi ně můžeme zařadit korek, PVC, koberce, vinyl a další.

Klasické podlahové topení

Tento typ topení je výhodné v tom, že je velmi úsporné. Trubky, které jsou v podlaze jsou zalité buď betonem nebo anhidritem. Trubkami proudí ohřátá voda, která má teplotu méně než 50 C a tímto dochází k úspoře minimálně 20%. U klasického typu podlahového topení lze použít tepelné čerpadlo, kondenzační kotel či solární článek. Lze je napojit pomocí výměníku i na krbovou vložku.

Elektrické podlahové topení

Tento typ podlahového vytápění je vhodný zejména proto, že je možnost regulace teploty všech místností v domě. Je možné si nastavit různé teploty v místnostech. Nejvíce se však používá v koupelnách, wc, ..
Elektrické podlahové topení je velmi snadné na instalaci. Používá se tzv. koberec, který se rozbalí po podlaze. Součástí tohoto typu topení je termostat, na kterém se nastaví požadovaná teplota v místnosti. Při tomto typu vytápění nemůže dojít k žádnému úniku vody.

Budeme se těšit na spolupráci s Vámi.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici:

Kontaktní formulář