U sálavého podlahového vytápění dochází k předávání tepla sáláním, což je z názvu patrné.

Hledáte firmu, která by Vám pomohla zajistit realizaci podlahového topení? Naši odborníci z firmy Setop mají velmi bohaté zkušenosti v této oblasti.

U sálávého podlahového vytápění dochází k předávání tepla sáláním, což je z názvu patrné. Tento systém rozdělujeme na teplovodní a elektrické vytápění a to tak, zda jsou v podlaze naistalované trubky s teplou vodou nebo elektrické kabely. Pro teplovodní sálavé vytápění může být zdrojem tepla plynový kotel, elektrický kotel, tepelné čerpadlo, solární panely nebo jejich kombinace.

Podlahové topení má řadu výhod a proto se v poslední době stalo velmi rozšířeným. Největší výhodou teplovodního podlahového systému je vynikající rozložení teploty vzduchu v interiéru. U bežných typů otopných systémů jsou teplotní rozdíly mezi podlahou a stropem velmi znatelné. Teplovodní podlahové vytápění Vám zajistí teplotní pohodu.

Další velkou výhodou podlahového vytápění je bezprašný provoz, kde nedochází k výrazné cirkulaci vzduchu – víření prachu, jako u klasických radiátorů. Podlahové vytápění navíc nenarušuje Váš interiér, protože je zabudován v podlaze.

Neváhejte proto kontaktovat naše odborníky, kteří Vám zodpoví všechny Vaše dotazy.