Hledáte firmu, která by Vám pomohla s výběrem kondenzačního kotle?

Hledáte firmu, která by Vám pomohla s výběrem kondenzačního kotle? Naši odborníci z firmy Setop mají bohaté zkušenosti v této oblasti.

Kondenzační kotle využívají teplo, odcházející ze spalin a tím mají větší výkon a jejich účinnost je vyšší než 100%. Kondenzační kotle kombinované se systémem vytápění je velmi výhodné, protože pracují v nízkoteplotním spádovém režimu. Využití energie je velmi optimální a zajišťuje velmi kvalitní regulační systém vytápění.

Největším významem využití kondenzačního kotle je kvůli provozním úsporám. Pomocí kondenzačního kotle snížíte spotřebu plynu a současně chráníte životní prostředí a to proto, že se využívají dodatečné energie. Kondenzační kotel má minimálně o 15% vyšší účinnost, než kotle konvenční.

Největšími výhodami kondenzačního kotle jsou:

Kondenzační kotel je vhodný jak do novostaveb, tak i starších domů. Je třeba zajistit nízkoteplotní spád, aby voda vracející se do kotle byla co nejstudenější. Toto souvisí s množstvím vody v otopném systému. Vhodná je kombinace klasických radiátoru s podlahovým topením. U rekonstrukce je vhodné použití kondenzačního kotle, musí se však posoudit předpoklady pro jeho provoz.