Projekty topení

Projekt topeníPřemýšlíte nad vytápěním Vašeho domu a chcete zvolit co nejlepší řešení?

Není nic jednoduššího než se obrátit na odborníky, zadat pár základních parametrů o tepelně izolačních vlastnostech budovy, poskytnout stavební projekt ve formátu DWG (AutoCAD) a do jednoho měsíce obdržíte vše potřebné.

Řešení vytápění s Vámi důkladně probereme. Porovnáme Vámi vložené investice s návratností systému a doporučíme vzhledem k Vaší konkrétní situaci nejlepší řešení topení na míru. Zpracování projektu provede zkušený projektant TZB za pomoci kvalitního software.

Vyberte si případovou studii dle vašeho typu vytápění:

Rodinný dům s plynovým (kondenzačním) kotlem

Rodinný dům s tepelným čerpadlem

Rodinný dům s elektrokotlem

Rodinný dům s krbovou vložkou s teplovodním výměníkem tepla

Rodinný dům s kotlem na tuhá paliva

Projektování kotelen a průmysl

 Výpočet tepelných ztrát objektu 

Proč zvolit Nás?

Naši projektanti, kresliči, výpočtáři tepelných ztrát, auditoři na dotace jsou praktici. Asi 60% projektů topení následně realizujeme, dozorujeme a uvádíme do provozu. Například na projekt projekt  podlahového topení poskytujeme při montáži materiál s desetiletou zárukou. Líbí se Vám, že projektant je zodpovědný za své chyby, že to není jako v politice, kde nikdo za nic nemůže? Pak se ptejte proč zvolit projektanta, který je oddělený od praxe a jen sedí za prknem a nikdy nebyl odstranit reklamaci a neví nic o běžných problémech při stavbě. Nedělejte chyby jiných.
První co zákazníka napadne je kolik stojí projekt vytápění, cena.

Je nutné říci, že žádný topenář sám neodhadne tepelné ztráty nízkoenergetického domu, je tedy nutné provést výpočet tepelných ztrát domu, navrhnout velikost otopných těles a dimenze potrubí. Pokud to svěříte odborníkovi, tak od 15.000,-Kč bez DPH budete mít projekt topení.

Volejte SETOP, p. Marek Šedivý, tel. 730 155 066

Aktuálně pracujeme na zakázce pro: SmartZone Kuřim

Naše společnost SETOP realizuje kompletní dodávku inženýrských sítí, kanalizace, vody, topení a kotelny v SmartZone Kuřim.
Pozemek pro vznikající podnikatelský park se nachází v podnikatelské zóně v Kuřimi v blízkosti tahu Brno – Svitavy, vznikne zde podnikatelský park SmartZone, který nabídne přibližně 10 000 m2 pronajímatelných ploch. Prostory budou dělitelné dle potřeb klientů, a to již od 300 m2. Zaměstnancům a klientům navíc areál poskytne příjemné pracovní prostřední vč. parkové relaxační zóny. Součástí bude dostatečný počet parkovacích stání a dostupnost areálu kamionovou dopravou.
Budeme realizovat celé dílo v hodnotě cca 10 mil korun, rozvody plynu z ocelového potrubí v hodnotě cca 1 mil korun a plynové teplovzdušné agregáty s odkouřením v hodnotě cca 2 mil korun.
Ocelové potrubí plynovodu o délce cca 1km, Regulátor STL/NTL DN80, Havarijní uzávěr plynu DN 50, detekce úniku plynu, Agregát Robur F1 21 cca 30ks, jednotky 4Heat, kotel Baxi Duo-Tec MP 1.35, regulace QAA75 čerpadlo Grundfos Magna 3, radiátor Korado,
Součástí díla je projekt skutečného provedení plynu, projekt zářičů a teplovzdušných jednotek. V Kuřimi a okolí Brna to není náš jediný projekt topení, plynu a těšíme se s Vámi na další spolupráci.

Pro Vaši názornou představu se podívejte na případovou studii:

Vytápění kotle a podlahového topení

1) zákazník dlouho doma sám přemýšlí nad vytápěním novostavby rodinného domu v okolí Brna.

Uvažuje o následujících možnostech:

2) obrací se na Naši firmu SETOP s.r.o.

Probíhá první konzultace po telefonu, padneme si názorově do noty a ještě ten samý týden máme osobní jednání. Provádíme na místě orientační porovnání variant a vzhledem k investicím doporučujeme možná řešení. Zákazník odchází s pocitem, že je mu najednou vše hned jasnější a nechává si čas na rozmyšlenou.

3) volba kotel a podlahového topení

A je zvoleno, začínáme pracovat, už na první schůzce byla domluvena cena, která u projektů topení začíná od pevné hranice a nic tedy nebrání řešení zpracovat.

4) co má obsahovat projekt topení

Projekt vytápění spotřeba tepla SETOP 1 Projekt vytápění výpočet tepelných ztrát SETOP 2

Půdorys ÚT – tady zase vše uvidíte pěkně rozkreslené do jednotlivých místností s poznámkami a popiskami

Schéma zapojení ÚT – to je něco pro technické typy, podrobně rozkreslené kotelna, zkrátka vše co potřebuje topenář, instalatér pro sestavení bezchybné funkce topení.

Projekt podlahové topení SETOP 3

Půdorys podlahového topení, rozkreslené okruhy, délky, rozteče.

Pro Vaši názornou představu se podívejte na ukázkovou studii:

Vytvoření cenové nabídky na novostavbu rodinného domu

Naši společnost oslovil p. XY z Brna, že požaduje cenovou nabídku na novostavbu rodinného domu v Lipůvce. Cenové odhady na slepo neděláme a tak jsme p. XY pozvali k nám na firmu do Holasic u Brna.
Foto_firmy
Na první schůzce nám vyprávěl o svých představách, že slyšel o tepelném čerpadlu 11kW, krbu, solárních kolektorech, fotovoltaice, atd. Bylo nám hned jasné, že pán studoval na internetu, ale reálné řešení tam nenašel.

Panovi XY jsemna základě jeho typu domu, stavebních konstrukcí, jeho stylu života a svých zkušeností zase já řekl svůj názor. Cílem přece není mít spoustu věcí, které jsou na trhu, ale cílem je perfektně fungující , pokud možno jednoduchý systém, který mu a jeho rodině bude vyhovovat po celou dobu životnosti stavby, a že víme jak na to.
Rodinný dům klienta
Základem něčeho fungujícího, ať už je to auto, nebo dům je kvalitní návrh, výpočet a použití kvalitních materiálů, které jsou prověřeny v praxi.
Zkrátka jsme si plácli a pustili jsme se do projektu topení.
Projekt topení
Ptáte se, kdo ví co je kvalitní? No přece ten, kdo zakázky už přes 20 let realizuje, servisuje a odstraňuje závady. Zkrátka topenář a projektant s praxí na reálných stavbách.

Při převzetí projektu jsme p. XY předložili podrobnou technickou zprávu, výpočet tepelných ztrát, podrobné půdorysy, schéma kotelny a soupis materiálu.
Jaké bylo majitelovo překvapení, když jsme mu vyčíslili, že za cenu vloženou do projektu v hodnotě cca 18.000,-Kč ušetřil při realizaci topení spoustu zbytečných nákladů. Například zdroj tepla nemusel mít výkon 11, ale 8kW = úspora 46.000,-Kč, místo kombinace podlahového topení a 3ks těles po 3.000,-Kč a podlahových konvektorů 2ks po 16.000,-Kč stačí podlahové topení, že skladbou podlahy lze uspořit až 300,-Kč/m2 x 160m2 = 48.000,-Kč. Celková úspora investičních nákladů 135.000,-Kč. Nemluvě o provozní úspoře cca 4.000,-Kč ročně, pokud by se zvolil zdroj tepla o zbytečně velkém výkonu.
úspora nákladů na projekt vytápění
Realizace pak byla hračkou. Práce proběhli přesně dle projektu, na základě smlouvy o dílo s podrobným položkovým rozpočtem a termínem předání díla.

Co říci závěrem

Můžu Vám jen poradit – nenechte si stavbu zkazit amatérským polovičatým řešením.

Dům nestavíte na jeden rok, ale měl by Vám ke spokojenosti sloužit několik desetiletí. Zkrátka když něco děláme, tak to dělejme pořádně. Já sám se tím řídím a proto vedu úspěšnou firmu a můžu Vám pomoci.

CHCETE ZNÁT ŘEŠENÍ ?

CHCETE KVALITNÍ ŘEŠENÍ ?

ZAVOLEJTE TEĎ A SPOLEČNĚ SE DO TOHO PUSTÍME !

Těšíme se na shledanou u nás v sídle firmy SETOP s.r.o.,

10km od Brna, Holasice, Brněnská 83.

Volejte SETOP, p. Marek Šedivý, tel. 730 155 066

Úspěšně realizované projekty si můžete prohlédnout v sekci REFERENCE

Podívejte se “na projekt krbu s akumulační nádobou“.

Působíme po celé České Republice.

Kontaktní formulář