Tepelná čerpadla De Dietrich

Vzduch, voda a země představují zdroje velkého množství energie, které se díky slunečnímu záření a dešťům neustále obnovují . Tepelné čerpadlo získává teplo z přírodního prostředí (vzduch, voda, země) a předává Vám ho pro účely vytápění nebo chlazení s velice nízkými ekonomickými náklady.

S tepelným čerpadlem lze dosáhnout až 70% úspor za energie

Na 1 spotřebovanou kWh elektřiny vyprodukuje tepelné čerpadlo průměrně 4 kWh tepelné energie, což představuje zisk 3 kWh zdarma (koeficient výkonu 4, COP). Vezmeme-li v úvahu tyto minimální náklady na provoz zařízení, je jasné, že tepelné čerpadlo představuje jedno z nejekonomičtějších řešení vytápění.

Vytápění a chlazení, dvě funkce v jednom zařízení

Jedná se o takzvané reverzibilní tepelné čerpadlo. V zimě Vám zajistí vytápění, v létě příjemně ochladí a tím se postará o Váš komfort v každém ročním období. Navíc pomocí regulačního systému docílíte optimálního komfortu přesně dle Vašich potřeb.

Tepelné čerpadlo přispívá k ochraně přírody

Zvolit si tepelné čerpadlo za zdroj výkonného vytápění znamená vybrat si čistou energii, šetrnou k životnímu prostředí. Žádná spotřeba fosilních paliv. Žádné emise CO2 do ovzduší. Minimální dopad na planetu znamená ochranu životního prostředí.

Aerotermika – Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Tepelné čerpadlo využívající princip aerotermální technologie získává přírodní teplo ze vzduchu (i v zimním období).

ALEZIO – nejmontovanější typ tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch – voda Power Inverter s výkonem od 4 do 16 kW

Vzduch, voda a země představují zdroje velkého množství energie, které se neustále obnovují. Tepelné čerpadlo získává teplo z přírodního prostředí a předává Vám ho pro účely vytápění v zimě nebo chlazení v létě.

Skvělá investice do tepelného čerpadla De Dietrich – ALEZIO

Díky atraktivní ceně a svým vysokým výkonům, představuje ALEZIO investici s velmi rychlou návratností. Na 1 spotřebovanou kWh elektřiny vyrobí tepelné čerpadlo až 4,2 kWh tepelné energie. Zdarma tak získáte až 3,2 kWh. Navíc systém Power Inverter dokáže přizpůsobit výkon Vašim potřebám, což představuje až 30% úsporu ve srovnání s běžným tepelným čerpadlem.

Systém se snadnou instalací

Aerotermální technologie (princip vzduch-voda) spočívá v získávání tepla z okolního vzduchu pomocí tepelného čerpadla. Jedná se o řešení se snadným uvedením do prostoru, jelikož nevyžaduje vrty ani plochu pro zemní kolektory. Primární okruh mezi vnitřní a venkovní jednotkou je naplněn chladivem, takže nehrozí nebezpečí zamrznutí. Vlastní vytápění (sekundární okruh) je zajištěno prostřednictvím hydraulického obvodu, který zásobuje podlahové vytápění, radiátory nebo konvektory s ventilátorem.

Ochrana přírody

Zvolit si tepelné čerpadlo za zdroj výkonného vytápění znamená vybrat si čistou energii, šetrnou k životnímu prostředí : žádná fosilní paliva, žádné emise CO2 do ovzduší. Minimální dopad na planetu znamená ochranu životního prostředí.

Charakteristika produktové řady

Model AWHP 4 MR AWHP 6 MR AWHP 8 MR AWHP 11 TR  AWHP 16 TR
Vzduch/Voda
Technické vlastnosti
Tepelný výkon při +7°C/+35°C 4,1 kW 6,0 kW 8,0 kW 11,2 kW  16,0 kW
Topný faktor COP při +7°C/+35°C 4,8 4,42 4,4 4,45  4,1
Chladivo R 410 A
Minimální provozní venkovní teplota -15°C  -20°C
Elektrické napájení jednofázové jednofázové (8MR), třífázové (11TR) třífázové (16TR)
Funkce
Elektrické přídavné topení AWHP/EM  AWHP/ EM (8 kW) ET (11 kW) AWHP/ ET
Bez přídavného topení nebo pomocí kotle

                       AWHP/H

AWHP/H : Příprava TV elektrickým nebo elektro-solárním ohřevem  •
AWHP/E : Příprava TV samostatným ohřívačem typu BL od 150 do 300 L             150 a 200L 150 až 300L 200 a 300L
AWHP/V200 : Příprava TV integrovaným ohřívačem 180 L  •
Regulace
dle venkovní teploty
 •

Veškeré technické podklady si můžete stáhnout zde:

Působíme po celé Moravě:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Mikulov, Znojmo.

Kontaktní formulář