Kotlíková dotace 2022 od Setop s.r.o.

Potřebujete vyměnit starý kotel za nový? Využijte kotlíkové dotace a získejte tak na kotel finanční příspěvek od státu! Firma Setop s.r.o. vám pomůže s vyřízením žádosti o kotlíkovou dotaci, i s výběrem nového kotle!
Ministerstvo životního prostředí uvolní 8 mld. Kč z evropských fondů a v roce 2022 tak startují státní dotace na nové kotle pro rodinné domy. Pro obyvatele rodinných domů to znamená, že na nový ekologický kotel nebo na tepelné čerpadlo dostanou od státu finanční příspěvek. Výměna starého kotle ovšem bude postupně i povinnost. Od roku 2022 totiž bude platit zákon, podle kterého již nebude možné používat v domácnostech neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy. Pokud je váš kotel na tuhá paliva více jak10 let starý, nebude vyhovovat zpřísněným požadavkům zákona č. 201/2012. S výměnou starého kotle za nový proto není dobré otálet.

Kdo může o kotlíkovou dotaci zažádat?

O kotlíkovou dotaci může požádat majitel nemovitosti, anebo zastupující osoba s plnou mocí. Důležité je, aby byly dodrženy všechny základní podmínky dotací na kotle. Dotace na kotle se vztahuje pouze na rodinné domy a bytové domy o maximálním počtu 3 bytových jednotek. Rodinný dům musí být vytápěn kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním nebo spolu v kombinaci s dalším typem kotle. Na rodinný dům musí být také vystaven průkaz energetické náročnosti budovy, případně musí být navrženo mikro energetické opatření a nový otopný zdroj musí patřit do seznamu registrovaných výrobků.

Jaké výhody má pořízení nového kotle?

Pořízením nového úsporného kotle má mnoho výhod. V případě, že využijete státní příspěvek, budou pro vás náklady na jeho pořízení naprosto minimální. Dále používáním nového kotle přispějete k ochraně životního prostředí a především také ušetříte na nákladech za vytápění. Nové ekologické kotle jsou totiž maximálně úsporné a s porovnáním se starým kotlem můžete na vytápění ušetřit až 40% nákladů!

Poradíme vám s vyplněním žádosti i s výběrem kotle!

Společnost Setop s.r.o. vám nabízí odbornou podporu při vyřizování kotlíkové dotace. Naše oddělení Technické podpory prodeje je tvořeno odbornými pracovníky, kteří jsou soustavně vzděláváni a proškolováni. Zodpovíme vám všechny vaše dotazy, pomůžeme vám s vyřízením a s podáním veškerých formulářů, a také vám doporučíme takový kotel, který by byl pro vytápění vašeho domu tím nejoptimálnějším řešením. Kotle, které nabízíme, se nacházejí v seznamu produktů, na které se státní dotace vztahují. Naše firma také zajišťuje odbornou montáž nového kotle včetně profesionálního servisu. Pokud tedy máte zájem o výměnu starého kotle za nový a zároveň si nevíte rady s vyřízením kotlíkové žádosti, neváhejte nás kontaktovat!

Volejte pan Šedivý, tel. 730 155 066