Odvodnění střech

Geberit Pluvia od firmy SETOP s.r.o. nabízí perfektní řešení odvodu dešťových vod plochých střech na podtlakovém principu.

U běžných gravitačních systémů probíhá odvod vody ze střechy skrze částečně zaplněné potrubí. U systému Geberit Pluvia dochází záměrně k jeho úplnému zaplnění vodou. V důsledku gravitace tak vzniká ve vertikální části potrubního systému bez přítomnosti vzduchu podtlak, který vodu ze střechy velkou rychlostí doslova odsává. To má za následek nižší náklady a rychlejší montáž s podstatným omezením rozsahu zemních prací.

Běžný systém:
Velký počet svislých odpadů
Nákladná síť potrubí v zemi
Velké průměry potrubí
Mnoho střešních vtoků
Ležaté potrubí se musí ukládat se spádem

Pluvia:
Malý počet svislých odpadů (závisí na velikosti střechy)
Méně svodného potrubí v zemi, méně výkopových prací
Malé průměry potrubí
Méně střešních vtoků
Uložení svodného potrubí pod střešní konstrukcí beze spádu

Energie podtlaku ve vašich službách

Nejdůležitějším komponentem systému Geberit Pluvia je speciální střešní vtok, který zajišťuje 100% zaplnění potrubí vodou a zamezuje nasávání vzduchu do systému.
I při malém množství dešťové vody na střeše dosahuje Geberit Pluvia díky své nízké montážní výšce vysokého odtokového výkonu a zároveň zabraňuje tvorbě nadměrného hluku a příliš silných vibrací. Velká pozornost byla při vývoji věnována snadné montáži a jednoduchému čištění.

Systém Geberit Pluvia je univerzálně použitelný na různé typy střešní krytiny a střešní konstrukce.
Potrubní systém

Systém Geberit Pluvia dokonale doplňuje sortiment odpadního potrubí z vysoce kvalitního HDPE. Mezi jeho nesporné výhody patří jeho nízká hmotnost, pružnost, zaručená těsnost sváru a široký sortiment tvarovek a dimenzí.
Závěsný systém umožňuje dilatování a vyrovnává teplotní roztažnost materiálu. V potrubí a tvarovkách tak nedochází k pnutí a tím se zpomaluje stárnutí materiálu. Zároveň se zabraňuje přenášení zatížení do stropní konstrukce.
Díky tomu, že systém funguje s malými průměry potrubí, dají se trubky uvnitř budov dobře zakrýt nad sníženými podhledy stropů nebo v potrubních šachtách.
Menší průměr potrubí šetří náklady investora.
Technické poradenství:

Firma SETOP ve spolupráci s firmou Geberit zajišťuje pro investory profesionální technickou podporu.

Milan Lukášek,
mobil: 603 486 989

obchod@setop.cz

Geberit Pluvia se obzvlášť hodí pro rychlé a efektivní odvodnění velkých střech nad 1000m2, např. letištní terminály, tovární haly, supermarkety a stadiony.
Její obliba ale roste i u menších staveb jako jsou hotely, školy nebo administrativní budovy.
Všude tam se Geberit Pluvia stará o hladký a bezproblémový odvod dešťových vod.

Působíme po celé Moravě:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Mikulov, Znojmo.