Rodinný dům s plynovým (kondenzačním) kotlem

Nejprve si obecně řekněme o vytápění zemním plynem jako takovém. V současné době, kdy jsou ceny plynu velmi příznivé, je tento způsob topení nejen komfortní, ale také poměrně levný. Účinnost kondenzačních kotlů jsou až 106 %. Jak je možné, že tento druh vytápění ušetří tolik energie? Principem kondenzačních kotlů je získávání dodatečného tepla ze spalin. Jednoduše řečeno, kotel využívá vzniklou vodu ze spalin, kterou přemění na páru a ta dále produkuje teplo. V případě běžného plynového kotle by toto teplo odešlo společně se spalinami komínem pryč, v tomto případě se však využije na maximum.

Kondenzační kotel je stále jeden s nejčastějším typem vytápění, jelikož je velmi variabilní. Dá se použít téměř kamkoliv a je vhodný pro jakoukoliv otopnou soustavu jak s otopnými tělesy, tak podlahovým topením aj.

Na trhu je velké množství prodejců kondenzačních kotlů. Naše firma SETOP nejčastěji projektuje a instaluje kotle: BAXI, GEMINOX, BUDERUS, VIESSMANN, WOLF, PROTHERM, VAILANT, DE DIETRICH, A.C.V., BRILON, JUNKERS. Samozřejmě umíme projektovat a montovat jakýkoliv druh kondenzačního kotle, který se vyskytuje na českém trhu.

Výhody a nevýhody kondenzačního kotle

Kondenzační kotel – náklady na provoz

Na kolik jsou odhadovány náklady na roční provoz plynového topení s kondenzačním kotlem ve čtyřčlenné domácnosti v rodinném domě? V běžném moderním rodinném domě, který má cca 150 m² vytápěné plochy, je spotřebováno na vytápění kolem 40,5 GJ/rok tepla (11 250 kWh/rok) a na přípravu teplé vody dalších 12,6 GJ/rok (3500 kWh/rok). Váš roční provoz by se přibližně pohyboval kolem 25 000 korun.

Náklady na projektovou dokumentaci a návrh řešení

Firma SETOP se svou dlouholetou zkušeností v oblasti provádění projektových dokumentací topení poradí a navrhne správné řešení vytápění domu kondenzačním kotlem.

Projektová dokumentace obsahuje:

Cena projektové dokumentace topení s kondenzačním se pohybuje kolem 15 000 – 17 000 Kč.
Neváhejte nás kontaktovat pomoci kontaktního formuláře na našich stránkách nebo přímo na e-mail: projekce@setop.cz. Rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy ohledně projektové dokumentace topení a také Vás srdečně zveme do sídla naší společnosti v Holasicích, kde vše můžeme probrat osobně.

Působíme po celé České Republice.

Kontaktní formulář