Rozdíl mezi kotli na kusové dřevo Atmos DC 25 S a Attack SLX

Jaký kotel vybrat?

Pokusíme se porovnat dva nejprodávanější kotle na kusové dřevo. Ano srovnáváme nesrovnatelné, ale pojďte se podívat, kterým směrem jde topenářská technika podle firmy SETOP.

Odpovím na několik otázek:

Porovnáme kotel doposud snad nejprodávanější, vyrobený v nejvíce kusech na trhu jeden z nejlevnějších Atmos DC 25 S. Porovnáme ho s kotlem od poměrně mladého výrobce, za mnohem vyšší cenu, s dotykovým panelem ATTACK SLX. Celé srovnání a parametry budou platné pro kotel 25kW, oba mají emisní třídu 5. Splňují tedy podmínky pro III vlnu kotlíkových dotací Jihomoravský kraj 2019.

Poradíme vám s vyřízením kotlíkové dotace, pro více informací klikněte ZDE.

     

Porovnání velikosti přikládacího prostoru kotlů Atmos a ATTACK 25kW.

Oba kotle jsou ocelové a při jejich výměně zákazníka nejvíce zajímá jak často bude chodit přikládat.

Do kotle Atmos DC25S naložíte 100l dřeva, maximální délce 53cm, komora je oválná a ocelový plech v komoře je přímo obtékán topnou vodou.

Do kotle ATTACK SLX naložíme 200l dřeva, do komory hluboké 69cm. Kotel je také vybaven ochranou proti dehtování, o kterou se postará suchý plášť, umístěný po obvodu celé ložné komory.

Za mě vede ATTACK 1:0 s dvojnásobnou komorou.

Pozor, kdo potřebuje kotel malý berte Atmos.

Výkon 25kW

Šířka kotle

Hloubka kotle

Výška

Pr. odtahu

Atmos DC25S

675

959

1185

150

ATTACK SLX

703

1337

1472

150

      

Porovnání účinnosti kotlů Atmos a ATTACK

V zadní části tělesa kotlů Atmos je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Kotel SLX je vybaven vysoce účinným trubkovým výměníkem s turbulátory, které se podílejí na vysoké účinnosti kotle až 92%. Turbulátory se kromě toho za vás postarají i o vyčištění výměníku. Za mě vede ATTACK 2:0.

Hmotnost kotle

Každý topenář se zajímá o to kolik váží zdroj tepla, nebo otopné těleso, jaká je síla použitých materiálů a tedy snad i kvalita. U kotlů o výkonu 25 kW je tento rozdíl zarážející. ATTACK vede 3:0

Výkon 25kW

Hmotnost kotle

Atmos DC25S

326

ATTACK SLX

570

 

Regulace kotle

Ve firmě nepoužíváme regulaci ATTACK Standard. Používáme ovládání PROFI. (Najdete ho v kotlích WFB, SLX, DPX, DP, DPX Combi Pellet.) Tato spolehlivá regulace dosahuje lepší účinnost než ovládání Standard, protože používá přesnější regulátor PID. Díky tomu se dosahuje přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru a tak je možné lépe ovládat teplotu spalin, což ovlivňuje konečnou účinnost kotle. Pozor ovládání spalin je velmi důležité. Kotel Atmos v základu neobsahuje žádnou regulaci.

Za příplatek si můžete dokoupit Atmos regulaci ACD 01, ale ta nedosahuje kvalit ATTACK.

Pozor ani jeden kotel neobsahuje pojistný ventil, dochlazovací smyčku, manometr, automatický odvzdušňovací ventil, expanzomat, kotlové čerpadlo (Ladomat, Oventrop), vše musí topenáři pracně nainstalovat a investor zaplatit.

Porovnání ceny kotlů na dřevo 2019, ceny bez DPH:

Výkon 25kW

Cena kotle

Cena regulace

Celkem kotel s regulací

Atmos DC25S

38.760,-

12.380,-

51.140,-

ATTACK SLX

59.105,-

Je v ceně kotle

59.105,-

 

Závěr porovnání kotlů na dřevo Atmos ATTACK – SETOP:

Zvolte kvalitní firmu, nechte si udělat projekt, vyberte společně správný kotel o správném výkonu, včetně ohřevu teplé užitkové vody, včetně regulace a montáže. Chcete li malý levný a jednoduchý kotel a myslíte si že to nějak uregulujete (kvalitně sami ne) tak volte Atmos. Pokud chcete velkou komoru na dřevo, spálit o trochu méně dřeva díky trubkovému výměníku, těžký masivní kotel, vyvynutý od výrobce včetně regulace, ovládání teploty spalin volte ATTACK.

Takové a další informace Vám poskytneme při osobní schůzce na sídle firmy SETOP s.r.o., Brněnská 83, Holasice, Brno venkov.

Kotelnu provedeme na klíč. Zajistíme vyřízení kotlíkové dotace III vlna JMK.

Kontakt – vyřízení kotlíkové dotace:

p. Šedivý, mobil: 730 155 066
email: projekce@setop.cz

Další reference na kotle a kotelny najdete ZDE.

Kotlíkové dotace vyřídíme ve městech JMK, například:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Oslavany, Kyjov, Břeclav, Mikulov, Hodonín, Veselí n/M.,  Znojmo.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici:

Kontaktní formulář


,