Rodinný dům s krbovou vložkou s teplovodním výměníkem tepla

Volejte SETOP, p. Marek Šedivý, tel. 730 155 066

Krbová kamna nemusí být nutně vnímána jako lokální topeniště, které vyhřeje pouze jednu místnost. Dnes se běžně setkáváme s tím, že krb vytápí celý dům. Je to možné díky teplovodnímu nebo teplovzdušnému výměníku. Oba systémy umožňují rozvádět teplo do dalších místností. Využít je přitom možné klasických krbových kamen, ale populárními se stávají i rohová krbová kamna s výměníkem, která šetří místo v interiéru.

Oproti kamnům s teplovzdušným výměníkem je toto řešení finančně nákladnější, protože je třeba realizovat otopný systém, pokud není v domě instalovaný (mj. osadit radiátory, nebo podlahové topení do nichž bude proudit teplá voda ohřívaná krbovými kamny). Pokud he krbová vložka instalována do systému s podlahovým topením, doporučujeme použití akumulačních nádob, jelikož do podlahového topení nemůžeme pouštět ostrou teplou vodu přímo z krbu.

Na druhou stranu, teplovodní krbová kamna představují ve srovnání s teplovzdušnými krbovými kamny úspornější a efektivnější vytápění rodinného domu. Krbová kamna s teplovodním výměníkem sice začnou teplo do okolních místností předávat po delší době než kamna s teplovzdušným výměníkem, ale interiér vytopí rovnoměrně, spolehlivě a bezpečně.
Krbové vložky je nutné ještě obestavět a třeba i obložit, například keramickými kachlíčky. Vložka pak vypadá jako uzavřený krb.

Výhody a nevýhody krbové vložky

Krbové vložky mají kromě svých vynikajících vlastností i své nevýhody. Musíme zohlednit vyšší nároky na komín.  Je zde větší potřeba paliva což může i nemusí být problém. S krbovou vložkou a s komínem musíme počítat již v projektu nebo při rekonstrukci. Vložky je třeba obestavět a to bývá podstatně složitější a nákladnější než samotná koupě krbové vložky.
Naše firma dnes ale takové služby od projektování až po finální obestavění a prvního zatopení provádí zcela dokonale. Poradenství, projekt, spočítání nutných metrů kubických pro výkon, provedení, servis a záruka, toto vše naše firma nabízí.

Pozitiva teplovodních vložek:

Negativa teplovodních kamen a vložek:

Nejčastěji projektované a montované krbové vložky:

ROMOTOP, BEF, HAAS + SOHN, HOXTER.

Náklady na projektovou dokumentaci a návrh řešení:

Firma SETOP se svou dlouholetou zkušeností v oblasti provádění projektových dokumentací topení poradí a navrhne správné řešení vytápění domu krbovou vložkou s výměníkem:

Projektová dokumentace obsahuje:

Cena projektové dokumentace topení s krbovou vložkou se pohybuje kolem 16 000 – 18 000 Kč. Je to velmi podobní jako projektovat kotel na tuhá paliva.
Neváhejte nás kontaktovat pomoci kontaktního formuláře na našich stránkách nebo přímo na e-mail: projekce@setop.cz. Rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy ohledně projektové dokumentace topení a také Vás srdečně zveme do sídla naší společnosti v Holasicích, kde vše můžeme probrat osobně.

Volejte SETOP, p. Marek Šedivý, tel. 730 155 066

Působíme po celé České Republice.

Kontaktní formulář