Třetí vlna kotlíkové dotace vyloučí kombinované kotle na tuhá paliva

Podle tiskové konference, která proběhla na konci minulého roku, můžeme v roce 2019 očekávat poslední třetí vlnu kotlíkové dotace. S největší pravděpodobností ale již dále nebudou podporované kombinované kotle na tuhá paliva, ve kterých lze spalovat nejen dřevní brikety, ale také uhlí.

Právě spalování uhlí v těchto kotlích je velkou zátěží pro ovzduší a eliminací kombinovaných kotlů chce Ministerstvo životního prostředí udělat další důležitý krok pro snížení škodlivých emisí na území České republiky.

I když jsou totiž kombinované kotle jmenovitého výkonu 70 kW označeny energetickým štítkem s třídou A+, je to z toho důvodu, že výrobce si může zvolit jedno paliva jako preferované a druhé jako jiné vhodné. Energetická třída se ale vypočítává pouze z preferovaného paliva. Tím pádem může kotel spalovat i uhlí, které ovšem spadá do třídy C.

Dá se očekávat, že kombinované kotle na tuhá paliva budou pravděpodobně nahrazeny zejména tepelnými čerpadly nebo plynovými kondenzačními kotli.

Pokud potřebujete poradit s vyřízením kotlíkové dotace nebo máte zájem o montáž kondenzačního plynového kotle nebo tepelného čerpadla, neváhejte se na nás obrátit!