Zplynovací kotle ATMOS – nejnovější trend ekologického vytápění

Pokud hledáte skutečně efektivní způsob jak vytopit vaši domácnost, máme pro vás skvělý tip v podobě zplynovacího kotle ATMOS , který přináší řadu výhod!

Zplynovací kotle ATMOS

Kotle ATMOS jsou určené pro spalování dřeva, hnědého uhlí a na tuhá paliva. Vše probíhá na principu generátorového zplynování, při kterém speciální odtahový ventilátor odsává spaliny z kotle.

Zplynovací kotle ATMOS jsou vyrobeny z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Těleso kotlů se skládá ze dvou nad sebou posazených komor, přičemž vrchní komora má funkci zásobníku dřeva a spodní komora slouží jako popelník. Mezi těmito komorami se nachází speciální otočný rošt, který zajišťuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a zajišťuje snadné odstraňování popela. Tento otočný rošt je chráněn patentem. Zadní část tělesa kotlů je tvořena svislým spalinovým kanálem, který má speciální odtahové hrdlo pro připojení ke komínu.

Zplynovací kotel ATMOS má vysoká účinnost 81 až 87 %, je ekologický, má malé rozměry a snadno se obsluhuje i čistí. Další výhodou je také to, že umožňuje spalovat velké kusy dřeva, lze v něm spalovat uhlí i dřevo dohromady a má velký zásobník paliva. Zároveň je opatřený speciální chladící smyčkou proti přetopení. Po dohoření paliva se kotel ATMOS sám vypne.